Pochwica i inne zaburzenia seksualne u kobiet

0
267

Nie tylko panowie maja zaburzenia seksualne co raz częściej spotyka się to również u kobiet. Trzeba wiedzieć że pożądanie seksualne nie występuje z jednakowa siłą u panów najsilniej występuje w wieku 20-35 lat i z biegiem czasu maleje u pań największe pożądanie występuje w wieku 30-40 lat po tym okresie stopniowo maleje.

Najczęstsze problemy seksualne u kobiet to pochwica. Pochwica to zaburzenie polegające na mimowolnym i podświadomym skurczu mięśni pochwy, uniemożliwiającym wprowadzenie do pochwy członka. najczęściej jest to przyczyna lęku nie wiadomego pochodzenia .

Nie leczona pochwica pogłębia tą dolegliwość wywołując czasami silny skurcz wywołując ból na samą myśl o stosunku płciowym. Nieudane próby współżycia pogłębiają pochwice i stają się niekiedy przyczyną rozwodów,kobieta staje się sfrustrowaną czuje się winna nieudanymi próbami współżycia.

Bardzo często kobiety takie podejmują na siłę próby współżycia które z reguły kończą się nie powodzeniem. Zaburzenie jakim jest pochwica wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem seksuologiem. Który dobierze odpowiednie leki,za to zaburzenie odpowiada psychika a nie narząd rodny

W porę zastosowane leczenie korzystnie wpływa również na męża takiej kobiety u którego może wystąpić zaburzenie polegające na przedwczesny wytrysku lub impotencji. Drugim najczęściej występującym zaburzeniem jest oziębłość seksualna. Kobieta w tym wypadku nie osiąga orgazmów choć dochodzi do normalnych kontaktów seksualnych. Przyczyną mogą być urazy seksualne w wieku dziecięcym,lek przed niechcianą ciążą lub pociąg do tej samej płci .

Znane są przypadki zaburzeń seksualnych w wyniku schorzeń przysadki mózgowej,tarczycy,depresji czy nadnerczy. Kontakty płciowe kobiety oziębłej są dla niej wyzwaniem i udręką,bardzo często przyczyn szukają u partnera życiowego co wywołuje spięcia między małżonkami.

Oziębłość płciowa polega na trafnej diagnozie wykluczającej inne schorzenia oraz zastosowaniu odpowiednich kuracji między innymi psychoterapii. Jeszcze innym zaburzeniem jest dyspareunia ,jest to zaburzenie w którym kobieta nie może osiągnąć orgazmu z danym partnerem przyczyną może by najczęściej zły dobór partnera w wyniku tego kobieta podświadomie nie ma ochoty na seks ,przyczyna może być również zapalenie pochwy bakteriami
alergenami czy tez guzami w miednicy.

Leczenie zaburzeń seksualnych u kobiet polega na stosowaniu psychoterapii która polega na nauce korzystnych i pożądanych reakcji seksualnych z partnerem,rozmów z partnerem o problemach oczekiwaniach i pragnieniach.

Bardzo często lekarz prowadzący leczenie wprowadza leki antydepresyjne oraz leki hamujące lęk. Dobrą terapią jest hipnoza ale w tym wypadku terapeuta musi mieć bardzo duże doświadczenie zawodowe w tego typu zaburzeniach .Wszelkie zaburzenia seksualne trzeba leczyć nie podlega to dyskusji.